Dom na Mokotowie w Warszawie

Dom zakupiony w stanie do generalnego remontu. Dokonano rozbudowy i przebudowy części domu powiększając parter o salon i sypialnię. Wymieniono okna i wszystkie instalacje dostosowując je do nowego projektu wnętrz.

Na całym parterze domu zastosowano na posadzkach białą żywicę a ściany pomalowano białą, zmywalną farbą na którą dodatkowo nałożono przezroczysty „kafel w płynie” ułatwiający usuwanie wszelkich zabrudzeń. Zgodnie z zamysłem projektu stanowią one doskonałe tło do eksponowania rodzinnych zdjęć, obrazów i mebli z duszą.

Połączono meble inwestorów, antyki i dekoracje z nowoczesnymi rozwiązaniami szklanych drzwi czy białych regałów, szaf i oświetlenia. W sypialni i na piętrze na posadzkach położono dębowe deski ale ściany konsekwentnie pozostały białe.

Łazienka i WC dla gości to białe płytki połączone z jasnym marmurem. Kuchnia – na życzenie Pani domu to również białe szafki i kamienny blat. Nad szafkami zamiast płytek czy szkła – tapeta zabezpieczona żywicą. Tapeta również pojawia się na całej klatce schodowej i w pokojach dzieci. W oknach zawieszono szerokie drewniane białe żaluzje w klimacie wymarzonych shutters-ów, które finansowo okazały się za drogim rozwiązaniem szczególnie pod koniec finansowania projektu.

Dla ocieplenia wszech panującej bieli, w domu jest wiele starych dywanów wyszukiwanych na aukcjach i targach z antykami.

Category

Domy, Projekty prywatne