Biel w projektach wnętrz

Mój ulubiony kolor biały

Biały kolor uspokaja i powiększa optycznie wnętrza. Jest wygodnym i bezpiecznym tłem do tworzenia aranżacji kolorystycznych we wnętrzu.  Biel przyjmuje delikatny odcień pod wpływem działającego światła, ulegając jednocześnie wpływowi kolorów z nią sąsiadujących. Pomieszczenia pomalowane na biało wydają się optycznie większe, ponieważ kolor ten odbija światło. Osoby ceniące oryginalność i pozytywnie nastawione do świata chętnie wybierają zestawienia bieli z mocnymi kolorami.

Biel króluje we wnętrzach i meblach już od kilku lat. Białe meble są absolutnym hitem na wszystkich targach meblowych. Białe wnętrza są nieustająco modne. Dlaczego? Tradycyjnie symbolizuje świeżość, duchowość i prostotę. Dzięki temu jest kolorem dobrego smaku: malując ściany na biało, trudno jest popełnić błąd w aranżacji wnętrz. Jednak w wielkomiejskim zgiełku dnia codziennego odkryto w bieli coś więcej. Ten kolor, oprócz wyważonej aranżacji, zapewnia domownikom wyciszenie i relaks. W świecie nadmiaru informacji i bodźców wzrokowych domowe wnętrza urządzone na biało studzą emocje i niosą wyciszenie. Salony aranżowane w absolutnej bieli: z białymi ścianami, zasłonami, dywanami a także meblami i lampami wyglądają oszołamiająco i wcale nie nużą.

Ściany pomalowane na biało pozwalają zaistnieć sprzętom i detalom znajdującym się we wnętrzu. Są doskonałym tłem dla białych przedmiotów oraz dla wszystkich innych barw, które wprowadzimy do domu. Zawsze biel spowoduje optyczne powiększenie i rozświetlenie pomieszczenia. To doskonałe rozwiązanie dla małych lub pozbawionych okna pokojów.

Dla mnie biały to barwa magiczna w aranżacjach. Uwielbiam ją jako tło do swoich pomysłów na wnętrza. To kolor wyciszający i relaksujący, z bielą komponują się doskonale kolorowe dodatki. Biel można też łatwo przełamać lub zaakcentować innymi kolorami, co stanowi dobre rozwiązanie dla osób lubiących zmiany. Biel, niezależnie od tego, czy występuje na ścianach, drzwiach, meblach, czy podłodze, dobrze prezentuje się w każdym wnętrzu, nawet w najbardziej pomysłowych zestawieniach.

Każdy człowiek widzi biały kolor, ale każdy trochę inaczej. Dla jednych to nie jest kolor dla innych – pole do eksperymentów. W pomieszczeniach biel oznacza czystość i sterylność z jednej strony, z drugiej może być wyrazem ekskluzywności, elegancji i wyjątkowości. Wszystko jednak zależy od całej aranżacji wnętrza, dobranych do niej materiałów i dodatków. Na pewno biel jest kolorem ponadczasowym i sprawdza się we wnętrzach urządzonych zarówno w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym bo wprowadza porządek i świeżość. Bielą można zagrać w każdym domowym pomieszczeniu, zaczynając od kuchni, łazienki, sypialni, salonu, aż po hol i pokoje dziecięce.

Biel ma wiele odcieni. Jest bardzo dobrym tłem dla kolorowych akcentów, które na jej tle ładnie się wyróżniają, poza tym spaja różne kolory dzięki czemu wnętrze nie jest chaotyczne. Powiększa i rozświetla przestrzeń. Jeśli w białym wnętrzu dodamy elementu drewna np drewnianą podłogę czy meble- wnętrze stanie się ciepłe. Dla pragnących mocniejszych i ciekawszych efektów polecam dodanie akcentu mocnego koloru w dodatkach czy na jednej ze ścian. Bardzo stylowo wyglądają białe wnętrza z dodatkiem złota i czerni. W białym wnętrzu doskonale jest zastosować różne faktury materiałów: gładkie, chropowate, puchate, od każdej z nich inaczej odbija się światło, dzięki czemu wnętrze jest fascynujące.