lustra we wnętrzach

Lustra we wnętrzu

Olbrzymią karierę we wnętrzach zrobiły lustra. Kiedyś jako nieodłączne wyposażenie łazienek czy przedpokoi, dzisiaj widzimy je dosłownie wszędzie. Znajdują one szczególne zastosowanie w małych pomieszczeniach, które optycznie powiększają i – odpowiednio usytuowane – doświetlają odbitym światłem ciemne kąty mieszkań. Wreszcie – piękne lustro w stylowej ramie może być traktowane we wnętrzu na równi z obrazem czy grafiką.

Lustro to nie tylko przedmiot funkcjonalny ale również element dekoracyjny. Dzięki niemu nasze wnętrza zyskają nowy wygląd i charakter. Możemy do odpowiedniej stylistyki wnętrz dobrać oprawę: inny charakter wnętrza wydobędzie lustro w stalowej, surowej ramie, inny w ramie grubej, złoconej a jeszcze inny w oprawie drewnianej. Możemy także poeksperymentować z kolorem lustrzanej tafli, która może być w odcieniu błękitu, srebra, zieleni czy brązu. Lustro to przedmiot nie tylko użyteczny, ale i piękny – jako przedmiot, dzięki któremu nasze wnętrza zyskują nową treść.

Lustra łazienkowe najczęściej są bardzo ascetyczne – wtopione między płytki glazury czy kamienia. W stylistyce bardziej buduarowej lustro jest pięknie oprawione i wyeksponowane. Oprawiając lustro w klasyczne, zdobione ramy oraz aranżując kilka stylowych dodatków przemienić możemy zwykły pokój w królewskie wnętrze. Nie bójmy się wielkości lustra. Ono optycznie powiększa wnętrze, więc tym bardziej małe metraże powinny oswoić się z obecnością dużych lustrzanych tafli.

Jeśli wolimy wystrój nowoczesny możemy oprawić lustra w ramy proste – metalowe lub drewniane. Metalowe ramy świetnie komponują się z wnętrzami minimalistycznymi, a możliwości doboru ich koloru są praktycznie nieograniczone. Oprawiając nasze lustro w ramę metalową mamy gwarancję, że taka rama nie ulegnie odkształceniu czy innego rodzaju deformacji. Z kolei ramy drewniane ocieplają wnętrze i tworzą przytulny nastrój.

Lustra wspaniale nadają się do dekoracji wnętrza. Możemy zamówić lustra o różnej wielkości, szerokości fazy i oprawić je w ramy o odmiennej szerokości, zdobieniu czy kolorystyce uzyskując przy tym ciekawe efekty dekoratorskie. Zainteresujmy się zatem lustrami w naszych wnętrzach.