Na Pradze

Ciepłe barwy ziemi

Mieszkanie o metrażu 60 m2 przy ul. Floriańskiej na Pradze zostało zakupione przez właścicieli na rynku wtórnym. Łazienki w pierwotnym miejscu oraz podłączenia kuchni to jedyne co pozostało z zakupionego mieszkania.

Właściciele – zagraniczne małżeństwo- pragnęli z mało gustownego lokum zrobić reprezentacyjne i nowoczesne mieszkanie, w którym często będą przyjmować znajomych. Po pierwsze należało powiększyć część dzienną – salon z kuchnią. Wyburzono ścianę sąsiadującego z nim pokoju – biura oraz otworzono kuchnię. W części dziennej zaproponowałam stonowane barwy ziemi i ciepłe drewno na podłogach- jesion naturalny w salonie i jesion koniak w sypialni. Do sypialni wprowadziłam odważny kolor w tapetach i płytkach.

Ważną kwestią było zaprojektowanie oświetlenia, które mogłoby tworzyć przeróżne sceny oraz nastroje w zależności od potrzeb – od dobrze oświetlonego salonu, po nastrojowy klimat pub-owy z podświetlanymi wnękami, fakturą kamienia na ścianie po węże świetlne zastosowane w podwieszanych sufitach.

Największym „wyzwaniem” dla wszystkich było otworzenie łazienki, która stanowi przedłużenie sypialni. Szklana, okrągła kabina prysznicowa oraz misa umywalki stanowią naturalnie ustawione tu sprzęty, a po kąpieli pod prysznicem miła dla stóp drewniana podłoga zupełnie nie kojarzy się z mokrą łazienką.

Category

Mieszkania, Projekty prywatne