Dom w Wilanowie

Zlecenie zaprojektowania tego 300-metrowego domu otrzymałam od właścicieli, którzy dokładnie przygotowali się do prac z architektem wnętrz. Wiedzieli czego chcą, co im się podoba i jakie ma być finalnie to wymarzone wnętrze, ale nie wiedzieli jak taki efekt uzyskać. Miał to być klimat nowoczesnego i przestronnego wnętrza, ale nie pozbawionego kolorystyki i charakteru. Pomysły omawialiśmy z udziałem całej rodziny (właściciele i dwie córki).

Na parterze powstała duża otwarta przestrzeń w której czuć miało być przepływające powietrze. Funkcja salonu, jadalni, korytarza oraz kuchni zostały połączone w jedną dużą przestrzeń. Przedsionek maksymalnie doświetlono wprowadzając przeszklone, duże drzwi „osadzone” w grubej drewnianej ramie zebrano.

Na podłodze zastosowano płyty marmurowe, które pomimo protestu kamieniarzy (aby w kuchni i holu nie stosować marmuru) zostały przeforsowane przez żeńską część rodziny. Wyburzono ciężkie, betonowe schody i zastąpiono je lekką stalową konstrukcją o trepach z egzotycznego drewna irroko. Pod schodami utworzono oświetlany podest drewniany, aby wydzielić optycznie strefę klatki schodowej od przyległej jadalni. Prosta bryła kominka została obłożona grafitowym łupkiem od strony salonu oraz pomalowana na wiśniowo od strony kuchni.

 

Duża prosta kuchnia zaprojektowana w drewnie wenge. Aby uzyskać efekt połączenia domu z ogrodem zastosowano naturalne kamienie w podłodze w salonie oraz taras na kształt pomostu zarzuconego na jezioro. Przyroda wchodzi do domu, a wnętrze stara się wejść z nią w dialog poprzez użyte naturalne materiały wykończeniowe i stonowaną kolorystykę.

Category

Domy, Projekty prywatne