Projekt wnętrz domu na Mokotowie

Dom na Mokotowie w Warszawie

Dom zakupiony w stanie do generalnego remontu. Dokonano rozbudowy i przebudowy części domu powiększając parter o salon i sypialnię. Wymieniono okna i wszystkie instalacje dostosowując je do nowego projektu wnętrz.

Na całym parterze domu zastosowano na posadzkach białą żywicę a ściany pomalowano białą, zmywalną farbą na którą dodatkowo nałożono przezroczysty „kafel w płynie” ułatwiający usuwanie wszelkich zabrudzeń. Zgodnie z zamysłem projektu stanowią one doskonałe tło do eksponowania rodzinnych zdjęć, obrazów i mebli z duszą.

Połączono meble inwestorów, antyki i dekoracje z nowoczesnymi rozwiązaniami szklanych drzwi czy białych regałów, szaf i oświetlenia. W sypialni i na piętrze na posadzkach położono dębowe deski ale ściany konsekwentnie pozostały białe.

Łazienka i WC dla gości to białe płytki połączone z jasnym marmurem. Kuchnia – na życzenie Pani domu to również białe szafki i kamienny blat. Nad szafkami zamiast płytek czy szkła – tapeta zabezpieczona żywicą. Tapeta również pojawia się na całej klatce schodowej i w pokojach dzieci. W oknach zawieszono szerokie drewniane białe żaluzje w klimacie wymarzonych shutters-ów, które finansowo okazały się za drogim rozwiązaniem szczególnie pod koniec finansowania projektu.

Dla ocieplenia wszech panującej bieli, w domu jest wiele starych dywanów wyszukiwanych na aukcjach i targach z antykami.

Projekt mieszkania

Mieszkanie w parku

Mieszkanie typu open space zaprojektowane pierwotnie dla pary pracującej w centrum miasta. Następnie „doprojektowane” dla powstałej rodziny.

Niezbitym atutem mieszkania jest widok z okien na park. Zdecydowano się zatem na maksymalne wyburzenie ścian, które mogłyby go zasłaniać czy niepotrzebnie zamykać przestrzeń. Utworzono w ten sposób część dzienną „wokół” widoku.
Salon z kuchnią i holem, z którego już widoczna jest ściana zieleni to połączona powierzchnia 60 m2. Do tego dochodzą dwie sypialnie – każda ze swoją łazienką i powstaje apartament o powierzchni 130 m2. Na całości posadzek zastosowano drewno egzotyczne o ciepłym, lekko rudawym odcieniu. Meble i ściany są w ciepłym odcieniu bieli przechodzącej w beż.

W łazienkach na ścianach położono tynki dekoracyjne imitujące trawertyn i strukturę starej ściany. Zabudowa meblowa drewniana : fornir wenge i dla kontrastu jasny dąb. Kuchnia to nowoczesne, proste fronty w kolorze beżowym z mdf-u w półmacie. Blaty w kuchni i łazienkach drewniane, olejowane. W mieszkaniu zastosowano meble i dodatki pochodzące z Indii, wyszukane w sklepach z indyjskimi meblami i dekoracjami z dalekiego wschodu. Aby trochę „rozbić” brązowo- drewniany styl dodano nowoczesne białe meble (sofa, krzesła, szafki) i nowoczesne lampy. Całość mieszkania została bogato podświetlona paskami led i punktowymi reflektorkami zamontowanymi w każdej dekoracyjnej wnęce.

projekt mieszkania w Warszawie

Daleki wschód w Warszawie

Mieszkanie zaprojektowane dla obywatela Japonii mieszkającego w Warszawie.

Od początku założenie było jedno: ma być prosto i wyciszająco: ZEN ale ze smakiem. Inwestor lubi kolor granatowy dlatego zastosowano go w obiciach mebli w salonie oraz tapecie przywiezionej z Japonii ( widać ją w przedpokoju).

Ściany pomalowano w odcieni ciepłej bieli i szarości. Posadzki to długie, dębowe deski, szary gres i trochę kamienia. Materiały naturalne, zero błyszczących dekoracji. Na ścianach i regałach wyeksponowano prywatną kolekcję obrazów i figurek przywiezioną z dalekich stron.

Jedynie WC dla gości wyłamuje się z trendu – mocna, biało-czarna mozaika miała być odrobiną szaleństwa w oazie ciszy…

projekt kawalerki

Kobieca kawalerka

Mieszkanie w kamienicy zakupione przez młodą inwestorkę do generalnego remontu. Zadaniem było stworzenie ciepłego i przytulnego wnętrza dla młodej, zabieganej kobiety i uwaga! koniecznie z niebieską łazienką. Wybrano klasyczny parkiet – dębową jodełkę, szary gres i szary mdf na materiał dla kuchennych szafek. Blaty i parapety- kamienne. Rzut mieszkania to klasyczny tramwaj z oknami na jedną stronę.

Maksymalnie otworzono zatem przestrzeń umieszczając kuchnię w aneksie w dawnym korytarzu. W miejscu zaś pierwotnej kuchni powstała duża i wygodna łazienka oczywiście z niebieskimi płytkami. Duża łazienka była absolutnym MUST HAVE dla młodej inwestorki. Zaproponowano aby zastosować w niej złote baterie i uchwyty a w pomieszczeniu wydzielić osobną strefę prysznicową i umywalkową z pralką.

Do sypialni zakupiono antyczne szafki nocne i klimatyczną tapetę z sowami- jej klimat miał być bowiem nawiązywać ideą do przytulnego gniazdka w lesie. Mały przedpokój oddzielono od reszty mieszkania dużymi, przesuwnymi, szklanymi drzwiami. W salonie znalazła się wyszperana na targu staroci szafka mająca być obecnie meblem pod telewizorem. W kuchni wyklejono nad szafkami tapetę nawiązującą kolorystyką do antycznej szafki. Ruchome meble na razie ze względu na wyczerpany budżet remontowy młodej pani inwestor są tańszą opcją tych wymarzonych ale je z biegiem czasu można będzie spokojnie podmieniać.

Projekt penthouse

Designerski Penthouse na Woli w Warszawie

Zaprojektowany dla klientów z Londynu, którzy biznesowo odwiedzają Warszawę. Nie chcieli zatrzymywać się w hotelu ale w swoim pełnym pięknych mebli i dodatków, luksusowym mieszkaniu.

Penthouse posiada olbrzymie przeszklenia przez całe dwa/trzy poziomy. Zastosowano zaciemniające, sterowane pilotem rolety oraz piękne tkaniny zasłonowe: jedwabie i lny. Na podłogach położono duże deski z dębu bielonego oraz płyty kamienne w ciągach komunikacyjnych, kuchni i łazienkach. Meble robione na zamówienie i dopasowane do każdego pomieszczenia. Właściciele chcieli mieć wszystkie sprzęty i podłączenia ukryte, dlatego starannie dyskutowano wnętrza szaf i zabudów.

Kolorystyka całości mieszkania to odcienie szarości, beży i grafitu przełamanego mosiężnymi dodatkami. Nogi stołu i foteli stalowe, połączone z postarzanym drewnem stanowią dialog tego co pięknie spatynowane czasem z tym co nowoczesne i surowe.

Designerskie lampy i meble zostały wybrane wspólnie z właścicielami tak aby stanowiły zarówno dekorację wnętrza jak i spełniały swoje zadanie funkcjonalne. Klatka schodowa ze szklanymi balustradami a jej ściany wyłożone drewnianymi lamelkami.

Całości dopełnia wygodny taras na dachu i balkony z szarymi donicami.

Mieszkanie z Grecją w tle

Jasne, proste mieszkanie dla rodziny na jednym z lepszych warszawskich osiedli.

W centralnym punkcie mieszkania zainstalowano dekoracyjną fototapetę podświetloną wieczorem niczym ogromna lampa.

Kuchnia, sypialnia i łazienka konsekwentnie utrzymane w biało- szarych tonacjach. Lakierowane meble w kolorze białym, panele 3d stanowiące dekorację salonu również w białym kolorze i białe, połyskujące drzwi wewnętrzne.

Za to dla kontrastu na podłodze położono dębową, długą deskę w ciepłym kolorze gdzieniegdzie poprzecinaną szarymi płytami gresu.

W salonie – odważne – bo czarne – zasłony. Sypialnia na życzenie Pani domu – w stylu bardziej glamour.

Mieszkanie w przedwojennej kamienicy

Mieszkanie zlokalizowane w przedwojennej kamienicy w Centrum Warszawy. Wysokość pomieszczeń to 310 cm. Zrobiony został generalny remont włącznie z wymianą okien i posadzek, prze-aranżowaniem układu pomieszczeń i nowymi instalacjami elektryki i hydrauliki.

Właściciele chcieli przywrócić mieszkaniu ducha lat przedwojennych ale jednocześnie zapewnić sobie wszystkie nowoczesne udogodnienia (podgrzewane podłogi, okablowanie komputerowe, nowoczesna kuchnia, nowe grzejniki i szczelne, ciche okna).

Rodzina potrzebowała 3 sypialni, salonu z otwartą kuchnią i dwóch łazienek. Główna sypialnia miała być z garderobą.

Na podłogach położono płytki cementowe w częściach komunikacyjnych i parkiet z dębu bielonego, zamontowano wysokie (250 cm) drewniane drzwi robione na zamówienie, powieszono stylizowane lampy i żarówki retro.

Całość utrzymana jest w kolorystyce czarno-białej ale przełamana zielenią roślin i dodatkami.

projekt apartamentu Warszawa

Apartament w centrum miasta

Założenie: jasno, uspokajająco, bez zadęcia. Powierzchnię 110 m2 dostosowano do potrzeb 4-osobowej rodziny.

Wszystkie ściany pomalowano białą, połyskującą farbą odbijającą światło. Zastosowano naturalne, ekologiczne materiały wykończeniowe: drewno surowe w meblach, cegły, drewno pobielane w posadzkach, len i bawełnę w obiciach mebli.

Meble w pokojach dzieci i przedpokoju z białego, połyskującego mdf z elementami forniru. Do takiej bazy dołączono kilka mebli z duszą oraz nowoczesny design.

Apartament na Wilanowie

Wnętrze przemyślane w każdym detalu. Rzadko zdarza się, aby klient życzył sobie dobrania wszystkich elementów dekoracyjnych włącznie ze sztućcami i serwetkami na stół. Każda dekoracja i każdy obraz były dyskutowane i starannie dobierane. Z założenia mieszkanie miało być nowoczesne ale nie zimne, męskie ale delikatne i na pewno nie strojne ale starannie udekorowane.

Podłogi i drewno w drzwiach i meblach jest ciepłe, czekoladowo- brązowe a ściany i fronty szaf są w kolorze ciepłej, złamanej bieli. To baza a na niej meble w ulubionym kolorze gospodarza – wszystkich odcieniach szarości i mniej lub bardziej intensywnej czerni. Do tego starannie przemyślana sztuka na ścianach i w dodatkach. Odkrywanie młodych talentów, inwestycja w piękno.

Łazienki – komfortowe, z wszelkimi udogodnieniami (m. in. olbrzymia wanna z przeróżnymi masażami czy gigantyczny telewizor) w odcieniach szarości. Kuchnia z jadalnią w kolorystyce całości mieszkania ale przełamana czarnymi meblami i lampami – obowiązkowo zdobiona obrazem. Sypialnia – miała być jak z drogiego, stylowego hotelu w Wenecji. Oczywiście w szarościach ale takich niezdecydowanych, innych, ciepłych. Miękka wykładzina i piękna tapeta. Całość dopełniona kryształowym żyrandolem i design-erskimi kinkietami. W oknach powieszono naturalne jedwabie i lny a na zewnątrz zainstalowano szare rolety.

projekt wnętrz - kuchnia w domu jednorodzinnym, warszawa

Magdalenka

Zaprojektowany dla 4 osobowej rodziny: rodzice z 2 dzieci (chłopiec i dziewczynka). Dom miał być absolutnie „z duszą”. Trochę prowansalski, trochę country – z dużą ilością drewna, pięknych tapet i stylowych mebli. Ponieważ umieszczony jest w lesie- należało odpowiednio zapewnić wdzieranie się przyrody do wnętrza. Należało umiejętnie wtopić do projektu osobiste rzeczy domowników, meble i pamiątki, które gromadzili przez lata i z którymi nie chcieli się rozstać.

Do wykończenia użyto wyłącznie naturalnych materiałów: drewna, kamienia i cegły. Drewno jest zabezpieczone politurą lub olejem. W oknach zawieszono naturalne tkaniny a meble obite są naturalnym lnem. Pierwsze skrzypce grają w kolejnych pokojach tapety. To one były punktem wyjścia do tworzenia całego klimatu i doboru dodatków: pokoju Ani z Zielonego Wzgórza dla córki i świata Tomka Sawyera dla syna. Na ścianach dużo drewna- nawet w łazienkach. Podłoga to deski dębowe olejowane.